Amaro Montenegro 0.7L

16.00 

Ka stok

+ -

Amaro Montenegro u krijua nga Stanislao Cobianchi ne fabriken e tij të likerëve me 1885-sën, ne Bolonjë, Itali.
Emrin e pijes ia vuri për nder të Elena Petrovich, mbretëreshës së Italisë me origjinë nga Mali i Zi.
Për përgatitjen e Amaro Montenegros janë zgjedhur 40 bimë aromatike, në veçanti: erëza, fruta të thata, rrënjë, fara, lëvore agrumesh, rizoma, lule, etj.
Shija: e butë, e hidhur, aromatike, komplekse.
Ngjyrë e qartë me reflektime të ngrohta bakri.
Marjorami dhe trumza shuhen butësisht nga harmonia pikante dhe balsamike e temjanit dhe eukaliptit.
Bazë për shumë cocktails të famshme.

Alcohol Percentage

0.23

Format

Shishe

Volume

0.7L

Brand

AMARO MONTENEGRO

SKU: 8000330001748 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite