Antinori Solaia Toscana 2013 0.75L

350.00 

Ka stok

+ -

Verë e kuqe, prodhuar në zemër të Toskanës.
Varietetet e rrushit të përdorura: 70 % Cabernet Sauvignon, 20 % Sangiovese dhe 5 % Cabernet Franc.
Ngjyra: E kuqe gjaku me refleks të purpurt dhe dendësi të lartë.
Solaia shpreh aromat e frutave të thata si kumbulla dhe mjedra.
Freskia dallohet në notat balsamike, erëzat, jamballi i zi dhe mentja.
Në fund të përpunimit kjo verë ngacmohet me pak vanilje, për një nisje elegante që bëhet tepër komplekse dhe e pasur.

SKU: 8001935002406 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite