Averna Amaro 0.7L

17.50 

Ka stok

+ -

Averna është ”amaro” autentike e Siçilisë.
Që nga viti 1868, Amaro Averna ka përfaqësuar artin e vërtetë siçilian, me një histori që i ka rrënjët në tokën e mrekullueshme të Caltanissetta.
Receta e fshehtë është përcjellë nga brezi në brez.
Averna ka një shije intensive të ëmbël në të hidhur.
Nuancat e portokallit dhe jamballit janë të ekuilibruar nga ato të boronicës, dëllinjës, rozmarinës dhe sherebelës.
Shija e Avernes është një udhëtim në Siçilinë e vërtetë.
Temperatura e shërbimit 6°-8°.

Alcohol Percentage

0.29

Format

Shishe

Volume

0.7L

Brand

AVERNA AMARO

SKU: 8000400203782 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite