Moet & Chandon Brut Imperial 2007 Shampanjë 0.75L

65.00 

Ka stok

+ -

Moët & Chandon tërheq të gjithë energjinë e saj ne Brut Impérial.
Më shumë se 100 verëra të ndryshme perbejne kete shampanjë, verërat rezervë kanë një pjesë mahnitëse prej 20 deri 30%. Pinot Noir është i përfaqësuar nga 30 deri në 40%, po ashtu Pinot Meunier dhe Chardonnay
përbën një pjesë prej 20 deri 30%.
Moet & Chandon Brut Impérial karakterizohet nga agrumet, mollët jeshile, lulet e bardha dhe nuancat e pjekura te drithërave, arrave dhe brioshi.

Alcohol Percentage

0.12

Format

Shishe

Volume

0.75L

Brand

MOET&CHANDON

SKU: 3185370000335 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite