Sensi Chianti 2017 0.75L x6Cp

12.00 

Ka stok

+ -

Verë e kuqe,prodhuar në zemër të Toskanës që vjen kryesisht nga zona kodrinore midis Firences dhe Vincit.
Varietetet e rrushit: Sangiovese 80% dhe Canaiolo 20%.
Ngjyra e kuqe rubin, me aromë të vazhdueshme lë të kuptohet shije qershi dhe erëza.
Në shijim shfaqet e butë, e freskët,e këndshme dhe e balancuar.

SKU: 8002477075408 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite