Skip to product information
1 of 1

Mapo-kosova

Kurtatsch Glen Pinot Nero 2015 0.75L

Kurtatsch Glen Pinot Nero 2015 0.75L

Regular price €31,00 EUR
Regular price Sale price €31,00 EUR
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe. Prodhuar nga një varietet unik i rrushit i krahinës së Alto Adige (Tiroli i Jugut)/ Itali Varietetet e rrushit: Pinot Nero 100% Ngjyrë e kuqe shege intensive, trup dhe strukturë e dendur. Spikasin aroma frutash të kuqe pylli, si mjedra e boronica, ka nota erëzash dhe minerale, tanina të buta, perceptim i këndshëm i lisit.

View full details