Skip to product information
1 of 1

Mapo-kosova

Moet & Chandon Rose Shampanje 1.5L në Kuti

Moet & Chandon Rose Shampanje 1.5L në Kuti

Regular price €270,00 EUR
Regular price Sale price €270,00 EUR
Sale Sold out
Tax included.

Moet & Chandon Mini Rose Imperial , është një shprehje spontane, rrezatuese dhe romantike e stilit Moët & Chandon, një stil që veçohet për shijen e tij të shkëlqyer të frutave. Eshte një nga shampanjat më të famshme roze në botë. Rosé Impérial nga Moët & Chandon ka përbërjen: 40 deri 50% Pinot Noir (10% i kuq), 30 deri 40% Pinot Meunier (10% i kuq) dhe 10 deri 20% Chardonnay. Verërat rezervë kanë një pjesë prej 20 deri 30%. Moët & Chandon Rosé Impérial shkëlqen në një rozë të ndritshme, e cila përshkohet me reflektime të qelibarit. Aludime me lëng frutash të kuqe si qershi, luleshtrydhe të egra dhe mjedër.

View full details