Skip to product information
1 of 1

Mapo-kosova

Ruinart Rose Shampanjë 0.75L

Ruinart Rose Shampanjë 0.75L

Regular price €100,00 EUR
Regular price Sale price €100,00 EUR
Sale Sold out
Tax included.

Ruinart rosé, eshte shampanja e parë me rozë e prodhuar ne llojin e vete, daton në shekullin e 18-të. Ruinart rosé u shfaq për herë të parë mbi 250 vjet më parë. Cilësia e saj e shkëlqyer mbetet tipari thelbësor i prodhimit të kësaj vere delikate. Veçantia e saj qëndron në ekuilibrin unik të përzierjes, nga varieteti emblematik i rrushit Ruinart dhe Noir. Plotësia dhe karakteri i Pinot Noir konsolidojnë freskinë e Chardonnay. Ngjyra është një rozë delikate shege me reflektime te zbehta portokalli. Aromë frutash tropikale (guava dhe lychee) manaferra, mjedër, qershi dhe luleshtrydhe të egra. Këto pasohen nga shënime trëndafilash dhe shegesh, të cilat plotësojnë profilin aromatik kompleks, intensiv, Përfundon me prekjen elegante të nenexhikut dhe qitros.

View full details