Skip to product information
1 of 1

Mapo-kosova

Veuve Clicquot Ponsardin Le Grande Dame 2008 Shampanjë 0.75L

Veuve Clicquot Ponsardin Le Grande Dame 2008 Shampanjë 0.75L

Regular price €215,00 EUR
Regular price Sale price €215,00 EUR
Sale Sold out
Tax included.

Veuve Clicquot Ponsardin Brut Rosé përbëhet nga tri varietete rrushi: Pinot Noir, Pinot Meunier and Chardonnay. Vera ka një ngjyrë të ndritshme me thekse trëndafili . Aroma fillestare të frutave të kuqe (mjedër, luleshtrydhe të egër, qershi dhe manaferrë) që çojnë në fruta të thata dhe shënime biskotash (bajame, kajsi dhe brikosh). Në përputhje me stilin e Veuve Clicquot House, vera është e ekuilibruar në mënyrë të përkryer dhe kombinon hijeshinë dhe personalitetin e brandit.

View full details